Hakkımızda

14 YILLIK MÜZAYEDECİLİK DENEYİMİ

Mars Mezat, 1 Sanat Art Management ve Müzayedecilik'in online müzayede projesi olarak, 2007 yılından beri müzayedecilik sektöründe deneyim kazanmış olan Mehmet Ünal tarafından kurulmuştur.

Mars Mezat, ülkemizde ihtiyaç duyulan ‘Kurumsal Müzayedecilik’ yapısını oluşturmayı, sanatçı ve galeri sahiplerinin, koleksiyonerlerin, antikacılık firmalarının faydalanabileceği farklı projeler geliştirmeyi, yeni koleksiyonerlerin yetişmesini sağlamayı, periyodik müzayedelerle antika ve sanat piyasasını canlı tutarak yönlendirmeyi amaçlamıştır.

Mars Mezat, 2007 yılından itibaren biriken elit müşteri ve tedarikçi portföyüne sahiptir. Portföyünde bulunan 10.000'in üzerinde koleksiyonere ulaşarak antika ve sanat eseri yatırımlarınızı en doğru şekilde değerlendirebileceğiniz adrestir.

 

Mehmet Ünal'ın projesini ve sunuculuğunu üstlendiği 'İzdüşüm, Barok' belgeseli, TRT kanallarında  2015 yılından beri yayınlanmaktadır.

 

 

BASINDA 1 SANAT ve MARS MEZAT

Kanal B, Günce Programı'nda Mars Mezat'ın Kurucusu Mehmet Ünal, 'Müzayedecilik' üzerine Duygu Çal'ın sorularını yanıtlıyor:

 

Kanal B, Günce Programı'nda Mars Mezat'ın Kurucusu Mehmet Ünal, 'Koleksiyonerlik ve Sanat Yatırımı' üzerine Duygu Çal'ın sorularını yanıtlıyor:

 

Kanal B, Günce Programı'nda Mars Mezat'ın Kurucusu Mehmet Ünal, 'Koleksiyonerlik ve Sanat Yatırımı' üzerine Duygu Çal'ın sorularını yanıtlıyor:

 

 

Yazılı basında yer alan haber ve röportajlardan bazıları:

bas-n1sanat